reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Compal
Biznes |

Tajwański Compal zainwestuje w Polsce 60 milionów zł

Tajwański producent komponentów do notebooków firma Compal ogłosił plany budowy fabryki w Polsce, aby dotrzeć do europejskich klientów z branży elektroniki samochodowej. Inwestycja ma kosztować nawet 60 milionów złotych.

Compal chce rozszerzyć swoją siłę produkcyjną na rynek europejski. Fabryka ma powstać na południu polski w Czeladzi. Tajwańska firma za pośrednictwem swojej spółki zależnej CGS Technology sp. z o.o. sfinansuje za około 9,5 miliona zł zakup gruntu. Kolejne 50 milionów wyda na budowę zakładu w tym mieście - podaje “Taiwan News”.

Przedsiębiorstwo zakłada, że budowa obiektu zostanie ukończona do końca drugiego kwartału 2025 r. Produkcja rozpocznie się pod koniec tego roku. Według nakreślonego harmonogramu sprzedaż rozpocznie się w pierwszym kwartale 2026 r.

Jednym z głównych obszarów działalności Compal jest elektronika samochodowa, ale jej produkty obejmują również urządzenia przenośne, gadżety do noszenia, laptopy i komputery stacjonarne i sprzęt medyczny.

Według analityków klientami Compal w zakresie elektroniki samochodowej są głównie producenci samochodów w Europie. Sprzedaż w tej branży ma rosnąć w dwucyfrowym tempie w 2024 roku. W związku z tym tajwańska firma zamierza zainwestować w fabrykę w Polsce. Compal poinformował, że ta inwestycja jest częścią jej wysiłków zmierzających do zaspokojenia popytu w Europie.

Tajwańskie media powołując się na anonimowe źródło swoich informacji wewnątrz firmy twierdzą, że Compal nie wyklucza możliwości rozszerzenia swojej produkcji poza elektronikę samochodową w Polsce. Ze względu na potrzeby klientów zakład będzie miał zajmować się też produkcją innych komponentów.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2