reklama
reklama
reklama
reklama
© ASML
Biznes |

Ekspansja ASML w Veldhoven może trwać, orzekł holenderski sąd

Producent sprzętu do produkcji półprzewodników ASML może kontynuować rozbudowę swojej siedziby w Veldhoven. Tak orzekła w środę 3 lipca holenderska “Council of State”, odrzucając sprzeciw dwóch sąsiadów.

Najwyższy sąd administracyjny w kraju stwierdził, że skargi, iż nowe obiekty doprowadzą do problemów z ruchem drogowym i hałasem, nie były wystarczającą podstawą do zatrzymania lub zmiany projektu, który został zatwierdzony przez radę miejską Veldhoven w 2022 roku.

Sąd stwierdził, że sugestie, iż firma mogłaby zbudować swoje obiekty częściowo pod ziemią, nie sprawdziłyby się w praktyce ze względu na delikatny charakter dużych maszyn, które ASML będzie montować w tym miejscu.

"Zanim komponenty zostaną ustabilizowane i zapakowane, każdy nieoczekiwany ruch zniszczyłby maszynę" - stwierdzili sędziowie w swojej decyzji.

Rozbudowa Veldhoven ma na celu zaspokojenie krótkoterminowych potrzeb wzrostu ASML.

W kwietniu firma podpisała list intencyjny dotyczący większego projektu rozbudowy na niezagospodarowanym obszarze na północy sąsiedniego miasta Eindhoven, wystarczająco dużego, aby pomieścić 20 000 dodatkowych pracowników od około 2030 roku.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1