reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© toshiba
Biznes |

Północnoamerykański przemysł EMS z 5% wzrostem w maju

Łączne dostawy EMS w Ameryce Północnej w maju 2024 r. wzrosły o 5,0% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W porównaniu z poprzednim miesiącem, majowe dostawy wzrosły o 3,7% - informuje IPC.

Zaledwie 4 lata temu w roku 2020 Toshiba Carrier Manufacturing Gniezno Sp. z o.o. chwaliła się otwarciem fabryki w Gnieźnie. Koncern wydał na ten cel 107 milionów zł. Zakład produkował urządzenia typu HVAC - do ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji.

Nowy zakład produkcyjny miał pomóc firmie skrócić czas realizacji zamówień o jedną trzecią, wzmocnić ofertę produktów i obniżyć koszty produktowe na rynku europejskim. Teraz plany japońskiego giganta uległy zmianie.

106 pracowników otrzymało wypowiedzenie umowy. Część z nich ma pracować do września, a część do końca roku – powiedziała jedna ze zwolnionych pracownic zakładu  portalowi naszemiasta.pl.

Firma wydała oficjalne oświadczenie. Okazuje się, że 2022 roku doszło do zmiany właściciela fabryki. Spółka Carrier Global Corporation odkupiła zakład od Toshiby.

“W efekcie Carrier zawarł umowę licencyjną na produkcję urządzeń HVAC pod marką Toshiba w zakładzie produkcyjnym w Gnieźnie. Po podjęciu decyzji zmierzającej do optymalizacji działalności produkcyjnej, poprzez zaprzestanie produkcji w Gnieźnie i koncentrację produkcji pomp ciepła powietrze-woda oraz systemów klimatyzacji do zastosowania komercyjnego w Legnicy, firma Carrier aktywnie angażuje się w dialog z pracownikami i interesariuszami, aby w zgodzie z obowiązującymi regulacjami, zminimalizować wpływ podjętej decyzji na pracowników w Gnieźnie - czytamy w oświadczeniu firmy Toshiba.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2