reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BYD
Analizy |

BYD z 21% wzrostem kwartalnej sprzedaży elektryków - topnieje dystans do Tesli

Chiński producent samochodów elektrycznych BYD odnotował 21% wzrost sprzedaży w drugim kwartale. Tym samym niwelując dystans dzielący go do Tesli po tym, jak w pierwszym kwartale oddał rywalowi z USA palmę pierwszeństwa w sprzedaży pojazdów elektrycznych na świecie.

BYD sprzedał 426 039 pojazdów elektrycznych w kwartale kwiecień-czerwiec, zgodnie z obliczeniami Reutersa opartymi na miesięcznych raportach sprzedaży. To o około 12 000 pojazdów mniej niż dostawy pojazdów Tesli szacowane na drugi kwartał.

Według przewidywań ekspertów Tesla ma poinformować o spadku dostaw pojazdów o 6% w kwartale kwiecień-czerwiec w najbliższych dniach. Jeżeli tak się stanie to będzie to pierwszy raz kiedy amerykańska firma odnotuje dwa kwartały spadków z rzędu. Powodem jest ostra konkurencja w Chinach i zmniejszony popytem z powodu braku przystępnych cenowo nowych modeli amerykańskiego producenta.

Jeśli rzeczywiste wyniki okażą się słabsze niż szacowano, firma może oddać prowadzenie na rzecz BYD. Barclays przewiduje 11-procentowy spadek dostaw w drugim kwartale, największy w historii Tesli.

"Amerykański producent pojazdów elektrycznych zmniejszył produkcję swojego najlepiej sprzedającego się auta - Modelu Y. Stało się tak ponieważ słabł popyt na stare modele w Chinach, drugim co do wielkości rynku po Stanach Zjednoczonych" - podała agencja Reutersa w maju.

Z kolei czołowy chiński konkurent BYD utrzymał stały wzrost sprzedaży pojazdów elektrycznych. To samo dotyczyło nowych graczy. Producent pojazdów elektrycznych Nio, odnotował w ubiegłym kwartale znaczny wzrost  sprzedając aż 57 300 sztuk swoich aut.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2