reklama
reklama
reklama
reklama
© Umicore
Biznes |

Umicore planuje zwolnić 140 pracowników w Hanau

Firma Umicore pracuje nad dostosowaniem swojego biznesu katalizatorów samochodowych do zmieniających się warunków rynkowych. W związku z tym z zakładu w Hanau zwolnionych zostanie 140 osób.

W świetle przepisów Euro 7 dotyczących limitów emisji pojazdów, które były mniej rygorystyczne niż pierwotnie przewidywano, Umicore wdraża obecnie niektóre z tych przepisów szybciej niż wcześniej planowano. Ma to również swoje konsekwencje dla pracowników.

W ramach przeprowadzanej analizy, Umicore poinformowało swoich pracowników o planach redukcji około 140 miejsc pracy. Oznacza to uszczuplenie załogi w zakładzie w Hanau o 14 procent do 2027 roku. Plany te obejmują dobrowolne programy, które zostały przedstawione pracownikom w Hanau na początku tego roku.

Programy zostały opracowane w ścisłej współpracy z przedstawicielami pracowników. Umicore będzie kontynuować ścisłą współpracę z nimi w nadchodzących miesiącach, aby zapewnić, że zmiany w zakładzie w Hanau są społecznie odpowiedzialne dla wszystkich, których dotyczą.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1