reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SMC Diode Solutions
Przemysł elektroniczny |

SMC Diode Solutions otwiera nową fabrykę w Chinach

Amerykańska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją półprzewodników SMC Diode Solutions otworzyła swoją drugą fabrykę w Nanjing w Chinach.

Nowy zakład firmy osiągnął zdolność produkcyjną zaledwie 21 miesięcy po rozpoczęciu budowy we wrześniu 2022 r. Dostawy do klientów rozpoczną się w IV kwartale 2024 r. Będą to prostowniki o dużej mocy i wysokim napięciu oraz 6- i 8-calowe wafle MOSFET.

Zakład o powierzchni 300 000 stóp kwadratowych ma produkować 1,2 miliona wafli krzemowych i 60 000 wafli z węglika krzemu rocznie. Tym samym zwiększy się całkowita produkcja SMC ponad czterokrotnie. Fabryka SMC w Lukou w Nanjing produkuje 300 000 płytek krzemowych rocznie. Inwestycja w nową fabrykę o wartości 3 miliardów juanów pozwoli firmie po raz pierwszy zająć się kompleksową produkcją wyrobów z węglika krzemu.

Nowa fabryka stanowi kamień milowy w rozwoju SMC, ponieważ firma dalej inwestuje w Chinach i rozwijającym się sektorze energii odnawialnej. 

"W miarę jak świat zmierza w kierunku coraz większego wykorzystania energii odnawialnej, cieszymy się, że możemy teraz uczestniczyć w tym sektorze i być częścią rozwiązania zwiększającego wykorzystanie zielonej energii i chroniącego naszą Ziemię. Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem naszej nowej fabryki i z niecierpliwością czekamy na lepszą obsługę potrzeb naszych klientów dzięki zwiększonej wydajności" - powiedział dr Yunji Corcoran, prezes i dyrektor generalny SMC.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2