reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kongsberg
Biznes |

Kongsberg przyznaje Kitronowi zamówienie na elektronikę dla pocisków Naval Strike

Kitron otrzymał zamówienia o wartości ponad 500 milionów koron norweskich od Kongsberg Defence & Aerospace. Zamówienie dotyczy elektroniki do pocisku Naval Strike Missile (NSM) dostarczanego przez Kongsberg.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić kontynuację naszej długoterminowej współpracy z Kongsberg, co potwierdza wcześniejsze komunikaty Kitron o zwiększonym popycie w sektorach obronnym i lotniczym, które szczególnie wpływają na naszą norweską działalność" - powiedział Hans Petter Thomassen, wiceprezes regionu Nordics & North America.

Dostawy rozpoczną się w 2025 roku i będą kontynuowane w roku 2026. Produkcja będzie odbywać się w zakładzie Kitron w Arendal w Norwegii.

Kitron to skandynawska firma świadcząca usługi produkcji elektroniki dla sektorów łączności, elektryfikacji, przemysłu, urządzeń medycznych oraz obronności i lotnictwa. Grupa ma swoje zakłady w Norwegii, Szwecji, Danii, na Litwie, w Niemczech, Polsce, Czechach, Indiach, Malezji, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Kitron zatrudnia około 2 800 pracowników, a jego przychody w 2023 r. wyniosły 775 milionów euro. 
 

Kongsberg jest globalną korporacją technologiczną z siedzibą w Norwegii. Firma dostarcza zaawansowane technologicznie systemy klientom z branży morskiej, obronnej, lotniczej i kosmicznej, morskiego przemysłu naftowego i gazowego oraz przemysłu odnawialnego i użyteczności publicznej.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1