reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ASE
Przemysł elektroniczny |

ASE rozbuduje fabrykę w USA

Tajwańska firma ASE Technology przeznaczy 2,1 miliardów dolarów w 2024 r. na rozszerzenie działalności w zakresie pakowania i testowania chipów w obu Amerykach.

ASE jest największym na świecie dostawcą outsourcingowego montażu i testowania półprzewodników z zakładami w Azji i Ameryce Północnej. W tym tygodniu firma potwierdziła plany otwarcia nowej fabryki do testowania wysokiej klasy chipów w USA - ma się odbyć już 12 lipca. Celem jest lepsza obsługa kluczowych klientów z Ameryki Północnej, w szczególności kalifornijskich firm zajmujących się sztuczną inteligencją (AI).

Nowy zakład testowy w USA będzie obsługiwany przez spółkę zależną ISE Labs Inc. W ubiegłym roku nabyła ona obiekt o powierzchni 5 942 m2 w San Jose w Kalifornii za 24 miliony dolarów w celu zwiększenia pojemności.

ASE bada również potencjalne nowe lokalizacje w Japonii i Meksyku, ponieważ klienci poszukują lokalnego łańcucha dostaw w obliczu nieprzewidzianych wydarzeń na świecie. W Meksyku firma nabyła grunty w Tonali, aby zbudować zakład wspomagający łańcuch dostaw elektroniki automatycznej i jednostek zasilających.

W Japonii firma rozważa budowę zaawansowanego zakładu pakowania na większą skalę niż jej obecna działalność w Yamagata. ASE sprzedała również niedawno cztery zakłady pakowania w Chinach i rozbudowała swoje zakłady w Malezji i na Tajwanie.

"Nowa inwestycja ASE w USA demonstruje nasze zaangażowanie w rozszerzanie globalnego śladu produkcyjnego i zapewnienie usług dla naszych klientów w Ameryce Północnej" - powiedział Tien Wu, CEO ASE.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2