reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK hynix
Biznes |

SK Hynix zainwestuje 75 mld USD w AI i chipy

Południowokoreański koncern SK Hynix zainwestuje 74,6 miliardów dolarów do 2028 roku. Te pieniądze mają wzmocnić działalność firmy w zakresie chipów, koncentrując się na sztucznej inteligencji.

SK Group oświadczyła, że dąży do poprawy swojej konkurencyjności poprzez skupienie się na łańcuchu wartości sztucznej inteligencji, w tym układach pamięci o wysokiej przepustowości (HBM), centrach danych sztucznej inteligencji i usługach sztucznej inteligencji, takich jak spersonalizowani asystenci sztucznej inteligencji.

Ogromne inwestycje są spowodowane problemami południowokoreańskiej firmy w wyścigu na rynku chipów i sztucznej inteligencji. SK Hynix jest jedną z wielu firm, które walczą o prym na rynku nowych technologii.

Na początku tego roku rząd Korei Południowej ogłosił pakiet wsparcia o wartości 19 miliardów dolarów dla firm produkujących układy scalone. Politycy, którzy podjęli te decyzje, powołali się na potrzebę rozwoju układów scalonych i produkcji kontraktowej w obliczu "totalnej wojny" na globalnym rynku półprzewodników.

Korea Południowa, to kolebka czołowych światowych producentów układów pamięci. Mimo to Samsung Electronics i SK Hynix pozostaje w tyle za rywalami w takich obszarach, jak projektowanie układów scalonych i produkcja układów scalonych na zlecenie.

W czasach transformacji "konieczna jest zapobiegawcza i fundamentalna zmiana" - powiedział w oświadczeniu prezes SK Group Chey Tae-won.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2