reklama
reklama
reklama
reklama
© Toyota
Biznes |

Pierwszy autonomiczny pojazd Toyoty w 2025 roku

Toyota planuje wprowadzić na chiński rynek w przyszłym roku pierwszy model samochodu elektrycznego wyposażonego w zaawansowany system autonomicznej jazdy podobny do tego znanego z Tesli.

GAC Toyota - firma produkująca samochody z siedzibą w Guangzhou w Chinach zapowiedziała, że w przyszłym roku wprowadzi na rynek SUV-a Bozhi 3X jako pierwszy model wyposażony w system umożliwiający zaawansowane wspomaganie parkowania i nawigacji na autostradach i w ruchu miejskim. Zapewniłoby to firmie pozycję lidera w zakresie technologii autonomicznej jazdy wśród wszystkich zagranicznych marek w Chinach.

GAC Toyota opracowuje system wraz z Momenta Global, startupem, który opracowuje oprogramowanie do autonomicznej jazdy dla producentów samochodów, w tym dla Mercedes-Benz.

Toyota współpracuje też z Huawei. Chodzi o wykorzystanie oprogramowania operacyjnego w pojazdach, zaczynając od elektrycznego sedana, który ma zostać wprowadzony na rynek chiński w 2025 roku. Japoński producent samochodów zapowiedział również, że w latach 2026 i 2027 wprowadzi na rynek baterię litowo-fosforanowo-żelazową, która może obniżyć koszty produkcji aż o 40%.

Toyota zajęła piąte miejsce wśród wszystkich marek pod względem sprzedaży samochodów w Chinach w pierwszych czterech miesiącach tego roku, kiedy to japońska marka odnotowała 22% spadek w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku, według danych Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2