reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© infinera
Przemysł elektroniczny |

Nokia przejmuje Infinera - firmę z branży chipów optycznych

Fiński gigant telekomunikacyjny Nokia ogłosił, że zdecydował się na zakup firmy Infinera. Amerykański dostawca otwartych rozwiązań sieci optycznych i zaawansowanych półprzewodników optycznych na zasadzie transakcji gotówkowej i giełdowej o wartości 2,3 miliardów dolarów.

Nokia wykazywała znikomą obecność w obszarze sieci optycznych do 2021 r., kiedy to zaczęła inwestować we własne rozwiązania. Teraz najwyraźniej zdecydowała, że nadszedł właściwy czas, aby zdobyć większy udział w rynku. Rzeczywiście, firma twierdzi, że spodziewa się, że transakcja z Infinera wzmocni jej działalność w zakresie sieci optycznych o 75% i "przyspieszy drogę Nokii do dwucyfrowej marży operacyjnej w jej działalności w zakresie sieci optycznych".

Po zakończeniu transakcji, Nokia będzie mogła pochwalić się znacznymi możliwościami wewnętrznymi, w tym większym zespołem ds. rozwoju cyfrowych procesorów sygnałowych oraz doświadczeniem w dziedzinie fotoniki krzemowej, materiałów na bazie fosforku indu i technologii fotonicznych układów scalonych.

Obie firmy podsumowały korzyści z ogłoszonej transakcji:

  • Stworzenie skalowalnego i globalnego biznesu optycznego ze zwiększonymi wewnętrznymi możliwościami technologicznymi i integracją pionową,
  • Wzmocnienie pozycji Nokii w branży optycznej, szczególnie w Ameryce Północnej,
  • Przyspiesza strategię dywersyfikacji klientów Nokii, rozszerzając obecność w skali internetowej,
  • Docelowe synergie porównywalnego zysku operacyjnego netto w wysokości 200 milionów euro do 2027 roku,
  • Oczekiwany wzrost porównywalnego zysku operacyjnego i EPS Nokii w 1. roku oraz ponad 10% wzrost porównywalnego EPS w 2027 roku.

"W 2021 roku zwiększyliśmy nasze organiczne inwestycje w sieci optyczne w celu poprawy naszej konkurencyjności. Decyzja ta opłaciła się i przyniosła lepsze uznanie klientów, silny wzrost sprzedaży i zwiększoną rentowność. Uważamy, że teraz jest właściwy czas na podjęcie atrakcyjnego kroku nieorganicznego w celu dalszego zwiększenia skali działalności Nokii w sieciach optycznych" - powiedział Pekka Lundmark, prezes i dyrektor generalny firmy Nokia.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1