reklama
reklama
reklama
reklama
© Silicon Box
Biznes |

Silicon Box zainwestuje we Włoszech 3,6 mld USD

Singapurska firma Silicon Box, zajmująca się odlewnictwem półprzewodników w zaawansowanych opakowaniach panelowych, poinformowała, że zainwestuje w Europie. We Włoszech powstanie pierwszy w swoim rodzaju, kompleksowy system integracji półprzewodników oparty na chipletach.

Firma ma zamiar współpracować z włoskim rządem w celu zainwestowania do 3,6 miliarda dolarów w północnych Włoszech, aby stworzyć nowy zakład montażu i testowania półprzewodników.

Docelowo obiekt ma pomóc w zaspokojeniu zapotrzebowania na zaawansowane możliwości w zakresie pakowania i umożliwić wprowadzenie technologii nowej generacji, które Silicon Box przewiduje do 2028 roku.

Wieloletnia inwestycja odtworzy flagową odlewnię Silicon Box w Singapurze - która ma udokumentowane możliwości i zdolności w zakresie zaawansowanych rozwiązań do pakowania półprzewodników - a następnie rozszerzy się na integrację i testowanie 3D. Nowy zakład zapewni pracę około 1600 pracownikom Silicon Box we Włoszech.

Silicon Box oświadczył w komunikacie prasowym, że projektowanie i planowanie obiektu rozpocznie się natychmiast, a budowa ruszy, gdy tylko Komisja Europejska zatwierdzi planowane wsparcie finansowe ze strony państwa włoskiego.

"Wierzymy, że innowacje są napędzane przez wartości kulturowe, które obejmują ciekawość, pasję i niestrudzone dążenie do doskonałości. Włochy były jednym z naszych najlepszych wyborów do globalnej ekspansji, ponieważ stwierdziliśmy, że ich kultura podziela nasze wartości. Dotychczasowa współpraca z włoskim rządem oraz różnymi regionalnymi, instytucjonalnymi i komercyjnymi interesariuszami była dla nas bardzo obiecująca i wiemy, że będzie niezbędna do pomyślnej realizacji tego pierwszego tego rodzaju projektu w Europie" - powiedział dr Byung Joon (BJ) Han, współzałożyciel i dyrektor generalny Silicon Box. 

Mike Han, dyrektor biznesowy Silicon Box, mówi, że nowa odlewnia Silicon Box we Włoszech będzie w stanie przyjmować wafle ze wszystkich odlewni. A także obsługiwać szeroką gamę klientów na całym świecie.

"Lokalizacja jest dobrze przystosowana do współpracy z istniejącymi i planowanymi europejskimi klastrami produkcji płytek półprzewodnikowych we Włoszech, Niemczech i Francji. Bliskość umożliwi ścisłą współpracę od projektu do końcowej produkcji i pomoże zwiększyć odporność i efektywność kosztową europejskiego i globalnego łańcucha dostaw półprzewodników, w czasie, gdy na świecie brakuje tego typu technologii" - powiedział Mike Han, dyrektor biznesowy Silicon Box.

Firma zbudowała swój pierwszy zaawansowany zakład pakowania w Singapurze w ciągu roku i rozpoczęła wysyłkę gotowych produktów. Silicon Box ma zamiar powtórzyć takie tempo we włoskim zakładzie.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1