reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Biznes |

Saab dostarczy do Szwecji kolejny samolot GlobalEye

27 czerwca Saab podpisał umowę ze szwedzką Administracją Materiałów Obronnych (FMV) na dostawę trzeciego samolotu wczesnego ostrzegania i kontroli GlobalEye do Szwecji. Wartość zamówienia wynosi około 2,6 miliarda koron szwedzkich, a okres dostawy to lata 2024-2029.

Zamówienie opiera się na opcji zawartej w umowie Saaba z FMV z czerwca 2022 r., która obejmowała dwa GlobalEye, a także opcje na zakup dwóch dodatkowych samolotów.

"Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do obrony Szwecji kolejnym samolotem GlobalEye, który zapewni wyjątkową świadomość sytuacyjną otoczenia, a także możliwość wczesnego wykrywania i ostrzegania o potencjalnych zagrożeniach w powietrzu, na morzu lub na lądzie" - mówi Micael Johansson, prezes i dyrektor generalny Saab.

GlobalEye to zaawansowane, wielozadaniowe rozwiązanie AEW&C z szeregiem aktywnych i pasywnych czujników, które zapewniają wykrywanie i identyfikację obiektów dalekiego zasięgu w powietrzu, na morzu i na lądzie. Dostarczając informacje w czasie rzeczywistym jednostkom sił powietrznych, armii i marynarki wojennej, GlobalEye umożliwia zwiększenie świadomości sytuacyjnej otaczających obszarów i wczesne wykrywanie zagrożeń.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2