reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Amazon warty dwa biliony dolarów

We środę firma osiągnęła po raz pierwszy wartość rynkową dwóch bilionów dolarów. Tym samym stała się piątym amerykańskim przedsiębiorstwem, które przekroczyło ten poziom. Optymizm rynku wokół sztucznej inteligencji i potencjalnych obniżek stóp procentowych w tym roku zwiększył popyt na akcje spółek technologicznych.

Akcje Amazon wzrosły o 3,4% do 192,70 dolarów. W ten sposób gigant handlu elektronicznego osiągnął wartość rynkową przekraczającą 2 biliony dolarów. Tym samym firma dołączyła do nieformalnego “klubu” i znalazła się w doborowym gronie czołowych firm z sektora technologii: Microsoft, Apple i Nvidii.

Amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały w tym roku znaczne wzrosty dzięki nieustającemu entuzjazmowi wokół sztucznej inteligencji. Notowania na Wall Street osiągnęły rekordowe poziomy, w dużej mierze napędzane przez akcje megakapitalistów, takich jak Nvidia i Amazon, których przyszłe przepływy pieniężne będą czerpać korzyści z niższych stóp procentowych.

Akcje Amazona, które zostały dodane do indeksu Dow Jones Industrial Average (DJI) wzrosły w tym roku o ponad 26%. W tym roku frma stała się piątą co do wielkości amerykańskim przedsiębiorstwem pod względem wartości rynkowej.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2