reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

SFC Solutions zamyka fabrykę. Pracę w Piotrkowie Trybunalskim straci 179 osób

Koncern samochodowy SFC Solutions zamyka swoją fabrykę w Piotrkowie Trybunalskim. Oznacza to zwolnienie całej kadry - 179 osób zostanie bez pracy.

SFC Solutions złożył na początku czerwca odpowiednie dokumenty do Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Piotrkowie Trybunalskim. Zawiadomienie zawierało informacje o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych - podaje portal automotivesuppliers.pl.

Okazuje się, że firma produkująca uszczelki do karoserii oraz elementy tłumiące drgania zamyka cały swój oddział w Piotrkowie Trybunalskim. Cała załoga - 179 osób straci pracę.

Zwolnienia ruszyły 24 czerwca i potrwają do końca miesiąca. Firma wydała oficjalne oświadczenie.

Spółka SFC podjęła strategiczną decyzję o połączeniu zakładu w Piotrkowie i Częstochowie. W związku z tym, w ciągu najbliższych kilku tygodni produkcja w Piotrkowie zostanie wygaszona, a część procesów przeniesiemy do zakładu SFC w Częstochowie. Tym samym SFC pozostanie na polskim rynku - czytamy w oświadczeniu SFC Solutions.

Firma zapewnia, że przed decyzją uzgodniła warunki zakończenia współpracy z przedstawicielami z przedstawicielami pracowników. Część pracowników ma otrzymać propozycję pracy w Częstochowie gdzie mieści się siedziba polskiego oddziału firmy.

Uzgodniliśmy pakiet wsparcia dla tych, których umowy zostaną rozwiązane. Część pracowników skorzysta z opcji kontynuacji zatrudnienia w zakładzie SFC w Częstochowie - napisano w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Osobom, które nie zostanie zaproponowana praca w Częstochowie będą mogły liczyć na PUP w Piotrkowie Trybunalskim. Urząd zapewnił, że nie pozostawi zwolnionych samym sobie.

“Wystosowaliśmy pismo do pracodawcy z prośbą o wyznaczenie terminu spotkania umożliwiającego przedstawienie osobom, które objęte są restrukturyzacją zakładu - ofert pracy czy ewentualnie usług rynku pracy takich, jakie mamy aktualnie dostępne. Będziemy się starali objąć te osoby naszą pomocą” - powiedział Arkadiusz Niecka, dyrektor PUP w Piotrkowie Trybunalskim, cytowany przez lokalny serwis epiotrkow.pl.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2