reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

ABB inwestuje 35 milionów dolarów w nową fabrykę

Nowa fabryka i zakład badawczo-rozwojowy ABB powstanie w Nottingham w Wielkiej Brytanii. Planowane otwarcie to początek 2025 r. Fabryka rozszerzy możliwości produkcyjne firmy. Będą tam produkowane systemy uziemienia i ochrony odgromowej Furse.

Szacuje się, że na całym świecie rocznie dochodzi do 1,4 miliarda wyładowań atmosferycznych, co odpowiada ponad 42 uderzeniom na sekundę. Nawet pośrednie uderzenia pioruna w odległości do kilometra mogą powodować przejściowe przepięcia i mieć katastrofalne skutki, takie jak pożar, ryzyko porażenia prądem, uszkodzenie sprzętu i kosztowne przestoje, skutkujące przestojami i stratami finansowymi.

Rozwiązania Furse firmy ABB Installation Products zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić niezawodne uziemienie, ochronę odgromową, ochronę systemów elektronicznych i ochronę przeciwprzepięciową, pomagając chronić konstrukcje i znajdujące się w nich systemy elektryczne. Produkty te są używane w ponad 20 krajach w szerokim zakresie zastosowań i środowisk, od centrów danych i placówek medycznych po niezbędną infrastrukturę, media i energię odnawialną.

Ponad 100 pracowników przeniesie się do nowego obiektu o powierzchni 9 500 m2 z istniejącej odlewni ABB Installation Products Nottingham o powierzchni 6 300 m2, która działa nieprzerwanie od ponad wieku w miejscu, w którym Furse powstał w 1893 roku. Oprócz zwiększonej powierzchni obiekt zostanie zbudowany zgodnie z oceną BREEAM Excellent dla standardów zrównoważonego budownictwa.  Będzie wyposażony w wydajny sprzęt i technologię, ogniwa fotowoltaiczne na dachu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz procesy skoncentrowane na redukcji odpadów i energii.

"Ta ważna inwestycja opiera się na 130 latach technologii Furse, umożliwiając nam pozostanie w czołówce w dziedzinie uziemienia i ochrony odgromowej oraz dostarczanie rozwiązań, które poprawiają bezpieczeństwo i niezawodność naszych klientów. W ramach naszej globalnej strategii rozwoju, nadal zwiększamy nasze możliwości i zdolności produkcyjne, wzmacniając ślad produkcyjny i łańcuch dostaw ABB oraz regionalizując produkcję rozwiązań elektrycznych o wysokim popycie, których potrzebują klienci, instalatorzy i partnerzy dystrybucyjni. Budowa tego zakładu w Nottinghamshire jeszcze bardziej wzmacnia nasze zaangażowanie w branże, dla których świadczymy usługi, a także w społeczność, w której działamy od ponad wieku i chcemy nadal być przodującym pracodawcą" - powiedział Khalid Mandri, prezes Dywizji Produktów Instalacyjnych ABB.

Inwestycja w Wielkiej Brytanii stanowi uzupełnienie ponad 165 milionów dolarów przeznaczonych na globalną ekspansję i ulepszenia ABB Installation Products od 2020 roku w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych, napędzania innowacji i zrównoważonego rozwoju oraz przybliżenia potrzebnych produktów klientom. ABB Installation Products ma obecnie sześć lokalizacji w Europie w Belgii, Francji, na Węgrzech, we Włoszech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, gdzie zatrudnia ponad 100 pracowników w Nottingham, którzy opracowują, testują i produkują szeroką gamę rozwiązań Furse. Nowy kompleks zajmie prawie pięć akrów w Fairham Business Park, w niewielkiej odległości od istniejącej siedziby ABB przy Wilford Road i będzie dostępny dla pracowników, klientów, dostawców i partnerów dystrybucyjnych.

"Nieustannie rozwijamy rozwiązania w zakresie elektryfikacji oraz cyklu życia uziemienia i ochrony odgromowej. Nasz nowy obiekt jest krokiem naprzód w projektowaniu i technologii, pozycjonując nas na przyszłość, jednocześnie umożliwiając nam ochronę zasobów i zmniejszenie zużycia energii i wody zgodnie z priorytetami obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju w całej działalności ABB" - powiedział Andrea Castella, Lider Regionu Europy, Produkty Instalacyjne ABB.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1