reklama
reklama
reklama
reklama
© Grundfos
Biznes |

Grundfos finalizuje sprzedaż swojego rosyjskiego oddziału

Rosyjskie władze zatwierdziły zbycie rosyjskiej spółki handlowej Grundfos na rzecz lokalnego zarządu. Tym samym Grundfos oficjalnie opuścił Rosję, a zbycie spółki produkcyjnej zostało zatwierdzone przez rosyjskie władze na początku tego roku.


Grundfos zakończył proces zbycia swojej rosyjskiej filii, co oznacza koniec obecności tej firmy w Rosji. Firma nie prowadziła aktywnie żadnej działalności w Rosji od ponad dwóch lat, a teraz Grundfos oficjalnie pozbył się swoich rosyjskich spółek handlowych i produkcyjnych.

"To był długi i skomplikowany proces, wymagający rozważenia wielu różnych aspektów i cierpliwości ze względu na wolno zmieniające się procedury biznesowe. Zainwestowaliśmy wiele zasobów, aby dotrzeć do tego etapu, więc cieszymy się, że sfinalizowaliśmy tę transakcję i możemy teraz iść naprzód" - mówi Mikael Geday, dyrektor finansowy Grundfos w komunikacie prasowym.

Grundfos postanowił wycofać się z Rosji w 2022 roku po inwazji Rosji na Ukrainę. Sprzedaż produktów w Rosji i do Rosji została wstrzymana i rozpoczęto proces sprzedaży zarówno spółek produkcyjnych, jak i handlowych.

W grudniu 2022 r. Grundfos zgodził się na zbycie spółek na rzecz lokalnego kierownictwa. Od tego czasu wysiłki koncentrują się na zatwierdzeniu i sfinalizowaniu transakcji sprzedaży.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2