reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

FibreConnect otrzyma 50 mln euro od EBI

Włoska firma FibreConnect, która rozpoczęła działalność w 2022 roku, uzyskała 50 milionów euro z funduszy Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).

FibreConnect przeznaczy pieniądze na uruchomienie sieci światłowodowej na włoskich obszarach przemysłowych. Firma inwestuje w infrastrukturę telekomunikacyjną, która jest kluczowa dla małych i średnich przedsiębiorstw. Warunkiem jest lokalizacja siedziby firm. Muszą znajdować się na obszarach, do których nie dotarł jeszcze dostęp do Internetu i nie są objęte finansowaniem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

„Wsparcie EBI pokazuje znaczenie naszego projektu dla rozwoju Włoch i transformacji cyfrowej kraju. Umowa jest niezwykle istotna z finansowego punktu widzenia: w ramach naszego modelu biznesowego czerpiemy z finansowania, gdy istnieje zapotrzebowanie rynkowe, a takie zasoby wykorzystywane są do rozwoju infrastruktury. Jest to unikalne podejście w sektorze infrastruktury we Włoszech i w Europie” – skomentował Giovanni Cialdino, dyrektor finansowy i współzałożyciel FibreConnect.

Od początku 2023 r. FibreConnect zbudował sieć światłowodów dla ponad 40 000 firm zlokalizowanych w 85 różnych obszarach przemysłowych i rzemieślniczych (AIA) we Włoszech. W Italii istnieje ponad 14 000 obszarów biznesowych bez wystarczającej liczby usług cyfrowych dla firm. FibreConnect aktywował sieć długodystansową składającą się z około 4.000 km światłowodów łączących 20 punktów PoP (Points of Presence) i główne krajowe centrale internetowe, wyposażone w systemy transmisji o bardzo wysokiej przepustowości.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1