reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joegough dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Ofiary śmiertelne w wyniku pożaru fabryki baterii

W jednej z fabryk baterii litowych w Korei Południowej doszło do potężnej eksplozji, w wyniku której wybuchł ogromny pożar. AFP donosi, że tragedia spowodowała śmierć 22 osób, w tym 18 z Chin. Według lokalnych władz i straży pożarnej, pięć kolejnych osób wciąż uznaje się za zaginione.

Aktualizacja; czerwca 24, 2024 1:43 PM

Pożar, który został już w dużej mierze ugaszony, wybuchł w fabryce należącej do producenta baterii Aricell w Hwaseong, czyli w dużym obszarze przemysłowym na południowy zachód od Seulu, donosi Agencja Reutera.

Według doniesień, pożar wybuchł po eksplozji serii ogniw baterii w magazynie, w którym znajdowało się  ich około 35 000 sztuk. Nie wiadomo jednak, co spowodowało eksplozję.

Ze względu na intensywność pożaru, ratownicy mieli trudności z identyfikacją zmarłych. Wcześniej agencja prasowa Yonhap poinformowała, że wewnątrz zakładu znaleziono około 20 ciał. Jednak lokalne służby ratownicze ogłosiły później na konferencji prasowej, że potwierdzono śmierć 16 osób, a dwie inne zostały poważnie ranne w wyniku rozległych poparzeń. Ratownicy wciąż poszukują pięciu zaginionych osób.

AFP podało zaktualizowane informacje, z których wynika, że w pożarze zginęły 22 osoby, w tym 18 posiadających chińskie obywatelstwo. 

Działania ratownicze są kontynuowane, a władze badają, co mogło spowodować eksplozję w magazynie baterii.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2