reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt
Przemysł elektroniczny |

Northvolt traci warte miliardy euro zamówienie

BMW anulowało warte miliardy euro zamówienie na ogniwa do samochodów elektrycznych od szwedzkiego dostawcy Northvolt. O fakcie poinformowały już obie firmy.

Monachijski producent samochodów ogłosił, że Northvolt i BMW Group wspólnie postanowili skoncentrować działalność Northvoltu na opracowaniu ogniw akumulatorowych nowej generacji. Informacją tą potwierdził wcześniejsze doniesienia opublikowane w "Manager Magazin". 

Cztery lata temu BMW złożyło zamówienie warte dwa miliardy euro. Jak donosi Reuters, ogniwa akumulatorowe miały być produkowane od 2024 roku w gigafabryce Northvolt "Ett" w szwedzkim Skelleftea, która w tamtym czasie była jeszcze w budowie.

Według doniesień, Northvolt miał trudności z wywiązaniem się z umowy, ponieważ opóźnienia w stosunku do harmonogramu prac wynosiły dwa lata. Produkował również zbyt dużo odpadów. 

Teraz BMW chce wypełnić lukę z pomocą koreańskiego dostawcy Samsung SDI. Jednak kolejną generację samochodów elektrycznych BMW planuje wyposażyć już w akumulatory od firmy Northvolt.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2