reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nordes
PCB |

Nordes EMS zainwestował w myjkę do czyszczenia PCBA

Polska firma Nordes EMS zainstalowała w myjkę PBT Works SuperSwash III w swoim parku technologicznym we Wrocławiu. Urządzenie radzi sobie z zanieczyszczeniami na drukowanych płytkach (PCBA) oraz szablonach, raklach i innych częściach mechanicznych.

Inwestycja Nordes EMS w nowoczesną myjkę to jasny sygnał dla wszystkich klientów firmy. Polska firma z siedzibą we Wrocławiu chce stale podnosić jakość swoich produkcji, zapewnić najwyższy standard i być kojarzona z niezawodnością i nowoczesnością.

„SuperSwash III usuwa wszelkie rodzaje zanieczyszczeń po lutowaniu, czyści mikroczęści mechaniczne, zanieczyszczenia z procesu produkcji obwodów drukowanych oraz płytki z komponentami takimi jak BGA, CSP, BTC, QFN, MELF. Jest to również idealne rozwiązanie do mycia przed lakierowaniem lub nakładaniem powłoki ochronnej” – mówi Marek Lendor, dyrektor produkcji w Nordes EMS.

Czyszczenie PCBA jest kluczowe w kontekście niezawodności urządzeń. PCBA w przemyśle lotniczym, samochodowym, wojskowym i telekomunikacyjnym musi być wolna od zanieczyszczeń. W przeciwnym razie nie spełni wyśrubowanych norm i nie przejdzie do kolejnych etapów produkcji -  czyli powlekania konforemnego czy wypełniania epoksydowego. Brak odpowiedniego czyszczenia może prowadzić do delaminacji i słabego zwilżania, co negatywnie wpływa na trwałość, efektywność i niezawodność urządzeń. Warto pamiętać też o estetyce. 

„Płytki drukowane (PCBA) są mózgiem i sercem wielu urządzeń elektronicznych, od samochodów po sprzęt medyczny. Aby płytki działały prawidłowo, wszystkie ich połączenia muszą być czyste. Każdy komponent na PCBA ma swoje specyficzne zadanie, a jakiekolwiek zanieczyszczenie może zakłócić jego funkcjonowanie, co może prowadzić do awarii urządzenia. Dlatego czyszczenie PCBA jest kluczowym elementem procesu montażu urządzeń elektronicznych” – dodaje Marek Lendor.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2