reklama
reklama
reklama
reklama
© samsung_3nm
Biznes |

Opóźnienie w budowie fabryki Samsunga w Teksasie

Fabryka firmy Samsung, która jest budowana na terenie wartego 17 miliardów dolarów kampusie Taylor, rozpocznie działalność dopiero w 2026 roku. Do tej pory południowokoreański gigant technologiczny zapowiadał, że zakład ruszy z produkcją w przyszłym miesiącu.

Według ETnews Samsung chce zwiększyć wydajność produkcji w zakładzie z 4 nm do 2 nm. I dlatego opóźnił swoje zamówienia na sprzęt dla fabryki w Taylor. Opóźnienie to jest jednym z wielu, które utrudniają wprowadzenie w życie amerykańskiego planu przywrócenia produkcji chipów w tym kraju.

Samsung jest od dawna związany z teksaskim ekosystemem przemysłowym. Od 1996 r. Samsung Semiconductor zainwestował 18 miliardów dolarów w prowadzenie dwóch fabryk w swoim kampusie w Austin w Teksasie. W 2021 r. południowokoreańska firma ogłosiła ekspansję w Taylor, przeznaczając co najmniej 17 miliardów dolarów na budowę nowego zakładu produkcji półprzewodników.

Samsung zdecydował się na budowę w Teksasie, ponieważ część jego kluczowych klientów, takich jak AMD, Qualcomm i Nvidia, ma siedziby w Stanach Zjednoczonych. Firma otrzymała również ogromne wsparcie rządowe - około 6,6 miliardów dolarów na rozbudowę zakładu w Taylor. 

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2