reklama
reklama
reklama
reklama
© Nissan Motor
Biznes |

Nissan wstrzymuje produkcję w fabryce w Changzhou

Spółka Nissan Motor podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji w swojej fabryce w Changzhou w Chinach. Powodem było próba optymalizacji działalności, poinformował w piątek japoński producent samochodów.

Zakład w Changzhou, prowadzony był wspólnie z lokalnym partnerem Nissana – firmą Dongfeng Motor. Japoński producent samochodów produkował tam SUV-a Qashqai. Roczna wydajność fabryki to około 130 000 pojazdów. Rzecznik prasowy firmy powiedział, że Nissan wstrzymuje produkcji. Z kolei dziennik biznesowy Nikkei podaje, że fabryka zostanie zamknięta.

Całkowita zdolność produkcyjna Nissana na największym rynku motoryzacyjnym na świecie wynosi 1,6 miliona pojazdów. 8% przypada na fabrykę w Changzhou. Firma pozostaje zaangażowana w produkcję samochodów w Chinach.

Nissan posiada osiem fabryk w Chinach poprzez współpracę ze spółką joint venture z Dongfeng. Podobnie jak inni japońscy producenci również Nissan stracił udziały w rynku na rzecz szybko rozwijających się miejscowych rywali. Chińskie firmy produkujące auta przyciągają kierowców szeregiem nowych pojazdów elektrycznych. Wabikiem jest cena – zbliżona do samochodów napędzanych silnikami spalinowymi.

To nie jedyne zamkniecie fabryki samochodów przez japoński koncert. W 2023 roku Mitsubishi Motors zdecydował o zakończeniu produkcji w swojej chińskiej spółce joint venture.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1