reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siemens
Biznes |

Siemens wstrzymuje dostawy pociągów do Niemiec

Firma Siemens tymczasowo wstrzymała dostawy swoich nowych szybkich pociągów ICE dla operatora kolejowego Deutsche Bahn. Nastąpiło to w wyniku wykrycia wad w niektórych komponentach.

"Siemens Mobility jest w stałym kontakcie z Deutsche Bahn i podwykonawcami. Wszyscy  ciężko pracują, aby rozwiązać ten problem. (...) Siemens Mobility nie idzie na kompromis w kwestii jakości i bezpieczeństwa swoich pociągów" - powiedział agencji Reuters rzecznik firmy Siemens.

21 z 90 pociągów, które zostały dostarczone do Deutsche Bahn, nie jest uszkodzonych i mogą być bezpiecznie używane. Podczas testów jakości Siemens wykrył wady w spawach komponentów. Obie firmy wspólnie pracują nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu. Nie wiadomo kiedy dokładnie to nastąpi.

Deutsche Bahn zmaga się z presją dotyczącą modernizacji starzejącej się sieci kolejowej. Sprawa ma wydźwięk międzynarodowy. Niemcy chcą osiągnąć swoje cele klimatyczne. Z kolei rząd ma ambitne plany podwojenia liczby pasażerów kolei i zwiększenia udziału w rynku kolejowego transportu towarowego do 2030 roku.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2