reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Nauka i technologie |

Ilya Sutskever zakłada nową firmę zajmującą się AI

Ilya Sutskever współzałożyciel i były główny naukowiec OpenAI ogłosił we środę, że zakłada nową firmę zajmującą się sztuczną inteligencją - Safe Superintelligence.

Firma  Safe Superintelligence ma zamiar skupić się na stworzeniu bezpiecznego środowiska AI. Będzie stać w opozycji do niektórych największych firm technologicznych, które chcą zdominować boom związany z generatywną sztuczną inteligencją.

Informacje o powołaniu do życia nowej firmy Safe Superintelligence Sutskever ogłosił na platformie X.  Przedsiębiorstwo na już stronę internetową, na której przedstawia się jako amerykańska firma z biurami w Palo Alto i Tel Awiwie. 

"Nasze skupienie się na jednym celu oznacza brak rozpraszania uwagi przez koszty ogólne zarządzania lub cykle produktowe, a nasz model biznesowy oznacza, że bezpieczeństwo, ochrona i postęp są odizolowane od krótkoterminowych nacisków handlowych" - napisał w poście w mediach społeczościowych Sutskever.

37-letni Rosjanin zakłada nową firmę po burzliwym opuszczeniu wspieranej przez Microsoft firmy OpenAI. Jego majowe odejście poprzedziła próba przejęcia sterów w firmie. Dyrektor generalny OpenAI Sam Altman został zwolniony, a następnie przywrócony na stanowisko w listopadzie ubiegłego roku. W następstwie tych wydarzeń Sutskever został usunięty z zarządu firmy po powrocie Altmana.

Za Sutskevera OpenAI awansowało Polaka, Jakub Pachockiego na stanowisko nowego szefa zespołu naukowego.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2