reklama
reklama
reklama
reklama
© Safran
Przemysł elektroniczny |

WSE i Safran dla polskiej obronności

W trakcie paryskich targów Eurosatory polskie przedsiębiorstwo Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. (WZE S.A.) i francuska firma Safran Electronics & Defense (SED) podpisały kontrakt na dostawę inercyjnych systemów nawigacyjnych Geonyx. Umowa zakłada produkcję około 200 sztuk sprzętu dla Sił Zbrojnych RP.

W Paryżu odbyły się targi Eurosatory. To druga co wielkości tego typu impreza dotycząca przemysłu zbrojeniowego na świecie. Wystawcami są głównie firmy produkujące broń przeznaczoną dla wojsk lądowych.

We środę 19 czerwca polskie przedsiębiorstwo WZE podpisało kontrakt na produkcję około 200 sztuk systemów nawigacyjnych Geonyx. Umowa zawarta z firmą Safran przewiduje, że Francuzi wyprodukują elementy główne zamówienia. Natomiast WZE będzie montować całość i przeprowadzi niezbędne kontrole przed wydaniem sprzętu do klienta końcowego.

„Jestem zaszczycony, że w imieniu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. mogę uczestniczyć w zawarciu tej umowy z Safran Electronics & Defense. Nawiązanie szerokiej współpracy pomiędzy WZE S.A. i Safran to nie tylko dostawa nowoczesnych systemów INS na potrzeby Sił Zbrojnych RP, ale także planowany transfer wiedzy i technologii. Jestem dumny z możliwości nawiązania polsko-koreańskiej współpracy z firmą Young Poong Electronics (YPE) – powiedział p.o. Prezes WZE S.A., Damian Gorzelany. 

Celem współpracy jest skrócenie czasu dostawy i zapewnienie polskiej armii możliwości konserwacji nawigacji Geonyx.

„Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w obronie europejskiego kraju, jakim jest Polska, wraz z WZE S.A. w tych dwóch strategicznych segmentach: obrony przeciwlotniczej i pojazdów opancerzonych. Dzięki naszym partnerom będziemy w stanie dostarczyć polskim siłom zbrojnym technologię nawigacji inercyjnej odporną na zagłuszanie i fałszowanie sygnałów nawigacji satelitarnej. Odporne usługi pozycjonowania, nawigacji i pomiaru czasu (PNT) znajdują się w centrum zmian na polu bitwy, których jesteśmy świadkami” - powiedział zaraz po podpisaniu umowy Alexandre Ziegler, wiceprezes wykonawczy, Defense GBU Safran Electronics & Defense.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2