reklama
reklama
reklama
reklama
© globalwafers
Nauka i technologie |

GlobalWafers zbuduje we Włoszech fabrykę - UE wyłoży pieniądze

Firma GlobalWafers Co., Ltd. z siedzibą w Hsinchu pozyskało dotację od Komisji Europejskiej i włoskiego rządu. Dzięki tym pieniądzom wybuduje fabrykę 12-calowych chipów.

Po tym jak Komisja Europejska zatwierdziła projekt GlobalWafers do akcji wkroczyło włoskie Ministerstwo Przedsiębiorstw i Made in Italy (MIMIT). Resort wydał dekret z decyzją o przyznaniu dotacji na badania i rozwój na kwotę 103 milionów dolarów. Pieniądze popłyną do MEMC Electronic Materials S.p.A., spółki stowarzyszonej GlobalWafers z siedzibą w Novarze w północno-zachodnich Włoszech.

"W erze regionalizacji gospodarczej Komisja Europejska i rząd włoski strategicznie ukierunkowały najważniejsze inwestycje w celu zbudowania stabilności europejskiego sektora półprzewodników i zaawansowanych technologii" - powiedziała Doris Hsu, przewodnicząca GlobalWafers.

Nowa fabryka wafli MEMC, najbardziej zaawansowany w Europie zakład produkcji wafli półprzewodnikowych o średnicy 300 mm (12 cali), wypełni krytyczną lukę w europejskim łańcuchu dostaw półprzewodników, który do tej pory był w dużym stopniu zależny od importu w celu dostarczania wafli dla najbardziej zaawansowanych platform technologicznych

"MEMC będzie korzystać z najnowocześniejszych technologii produkcyjnych w branży, aby sprostać coraz bardziej wyrafinowanym wymaganiom naszych klientów. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią programu IPCEI ME/CT i dziękujemy Komisji Europejskiej i MIMIT za ich wsparcie" - dodała Doris Hsu.

MEMC S.p.A. od dziesięcioleci z powodzeniem działa we Włoszech, produkując wafle dla setek europejskich i światowych producentów. Dzięki rozbudowie zakładu firma MEMC stworzy w Novarze 600 miejsc pracy na czas budowy. Oraz 150 nowych długoterminowych miejsc pracy w firmie.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1