reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© infineon
Przemysł elektroniczny |

Infineon uruchomi centrum badawczo-rozwojowe na Tajwanie

Czołowy europejski producent chipów firma Infineon pozyskała fundusze na utworzenie ośrodka na Tajwanie. W nowym zakładzie będą opracowywane chipy Wi-Fi i Bluetooth nowej generacji dla pojazdów elektrycznych.

Nowy program firmy Infineon jest częścią "A+ Global Innovation Partnership Initiative Program", uruchomionego przez Tajwańskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych (MoEA). Jego celem jest przyspieszenie rozwoju nowych technologii i wsparcia lokalnych dostawców.

Infineon przeznaczy około 37 milionów dolarów na utworzenie "zaawansowanego centrum badawczo-rozwojowego półprzewodników dla branży motoryzacyjnej i komunikacji bezprzewodowej" - pierwszego tego typu ośrodka europejskiego producenta chipów na wyspie. Tajwański rząd ma przeznaczyć na ten cel około 20 milionów dolarów.

"Jesteśmy pod wrażeniem dynamicznie rozwijającego się ekosystemu innowacji na Tajwanie, w tym wysoko wykwalifikowanych talentów badawczo-rozwojowych i silnych grup branżowych. Opierając się na naszych mocnych fundamentach w postaci istniejących partnerstw z wieloma tajwańskimi firmami, Infineon znacząco zwiększa teraz swoją działalność badawczo-rozwojową w regionie. Z niecierpliwością czekamy na dalsze wzbogacanie i poszerzanie naszych wspólnych wysiłków z naszymi lokalnymi partnerami" - powiedział Sam Geha, wiceprezes wykonawczy ds. internetu rzeczy, obliczeń i łączności bezprzewodowej w Infineon.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2