reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Priit Kangur Bercman
Przemysł elektroniczny |

Estończycy będą produkować szybkie ładowarki do aut elektrycznych

Estońska firma technologiczna Bercman Technologies utworzyła nową spółkę zależną, Bercman Energy. Głównym celem działalności nowej spółki będzie produkcja i sprzedaż szybkich ładowarek do pojazdów elektrycznych.

Mart Suurkask, dyrektor generalny Bercman, powiedział w komunikacie prasowym, że produkcja i sprzedaż szybkich ładowarek do pojazdów elektrycznych stanowi strategiczną ekspansję w jednym z najszybciej rozwijających się sektorów biznesowych na świecie. 

"Ten nowy kierunek biznesowy jest bardzo logicznie powiązany z naszymi poprzednimi działaniami. Od ponad siedmiu lat zajmujemy się inteligentnymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi i posiadamy ponad dziesięcioletnie doświadczenie inżynieryjne w rozwoju produktów w naszej grupie" - mówi Suurkask.

Według najnowszych statystyk Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów z czwartego kwartału 2023 r., tylko około 14% ładowarek w Unii Europejskiej to urządzenia szybkiego ładowania.

Szybkie ładowarki opracowane przez Bercman Energy będą miały moc między 50 a 400 kW. Ich mocniejsza wersja będzie w stanie naładować baterię przeciętnego pojazdu elektrycznego w około kwadrans. Tak prognozuje dyrektor generalny firmy.

Prace rozwojowe nad szybkimi ładowarkami trwają od 2023 roku. Firma planuje dostarczyć swoje pierwsze produkty klientom do końca września. Bercman Energy rozpocznie produkcję ładowarek w Estonii, ale aby sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu rynku, potwierdzono już wstępną umowę z międzynarodowym partnerem doświadczonym w produkcji elektroniki.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1