reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PB Technik
Biznes |

PB Technik zacieśnia współpracę z europejskim gigantem

Niedawno Evertiq opublikował wywiad z Pawłem Szumnym, Dyrektorem Generalnym i Wiceprezesem Zarządu PB Technik, oraz Jakubem Karpowiczem, Menedżerem ds. Kluczowych Klientów oraz Liderem Zespołu Systemów Testujących w PB Technik, na temat wejścia polskiego giganta na czeski i słowacki rynek. Teraz jednak postanowiliśmy zapytać Alessandro Beilettiego, Specjalisty od międzynarodowej sprzedaży w firmie Seica, jak włoski producent zapatruje się na zacieśnienie tej współpracy i wspólną ekspansję.

Ewelina Bednarz, Evertiq: Co możesz nam powiedzieć o Seica, a w szczególności o wynikach z 2023 roku?

Alessandro Beiletti, Specjalista międzynarodowej sprzedaży, Seica: Połączenie zdobytej wiedzy z zakresu projektowania elektroniki, budowy maszyn oraz procesach przemysłowych umożliwiło Seica stać się światowym liderem w dostawach rozwiązań testowych i produkcyjnych, z zainstalowanymi tysiącami systemów na 5 różnych kontynentach. Obecnie Seica to Grupa z siedzibą we Włoszech, biurem bezpośrednim w USA, Niemczech, Chinach, Meksyku, Francji, Izraelu oraz szeroką siecią dystrybucji sprzedaży pokrywającą resztę świata.

Grupa obejmuje również Seica Automation, która projektuje i produkuje urządzenia automatyzacyjne procesy przemysłu elektronicznego oraz Canavisia, która promuje rozwiązania optymalizujące procesy, konserwację oraz inteligentne zarządzanie energią w fabrykach, budynkach i miastach.

Rok 2023 był niezwykle pozytywny, nie tylko ze względu na wzrost obrotów, które sięgnęły 58 milionów euro, ale także ze względu na rozbudowę firmy o 2 nowe budynki we Włoszech oraz zwiększenie liczby pracowników, która obecnie wynosi 300 osób na całym świecie.

EB: Jakim biznesem zajmuje się głównie Seica?

AB: Seica to innowacyjna, wysokotechnologiczna firma, która opracowuje i produkuje najnowocześniejsze rozwiązania do testowania i selektywnego lutowania płyt elektronicznych, modułów, a również baterii do pojazdów elektrycznych. Dzięki znaczącym i stałym inwestycjom w badania i rozwój, Seica stała się liderem w zakresie urządzeń Flying Probe i oferuje niewątpliwie najbardziej kompletną linię systemów dostępną obecnie na rynku. Pilot, to w rzeczywistości wszechstronna linia automatycznych systemów testowych wyposażonych w ruchome sądy pomiarowe, oferująca najszerszy zakres rozwiązań i zakres testu. Dostępne są one w architekture poziomej i pionowej, z ręcznym lub automatycznym załadunkiem, konfiguracje systemów obejmują od 4 do 17 ruchomych sond, uzyskując jednocześnie dostęp do jednej lub obu stron płyty.

EB: Jakie nowe maszyny Seica wkrótce zaprezentuje?

AB: Wszystkie systemy, które stworzyliśmy w ostatnich latach, nie są standardowymi produktami. Są one wynikiem dzisiejszych wyzwań stojących przed producentami elektroniki i nie tylko, którym próbujemy zaoferować rozwiązanie na miarę marki Seica.

W tym roku kontynuujemy mocny nacisk działu badań i rozwoju na rozwiązania dedykowane do testowania modułów pojazdów elektrycznych. Mamy linię Pilot BT do testowania połączeń celi w baterii, a także Compact BMS do testowania systemu zarządzania baterią. Stworzyliśmy również linię testową ładowarki pokładowej dla międzynarodowej firmy motoryzacyjnej, która powstała na dokładnej specyfikacji klienta będącego światowym liderem w produkcji baterii o dużych mocach. Jest to jeden z największych dostawców komponentów w globalnej branży motoryzacyjnej i posiada fabryki na całym świecie. Projekt obejmuje użycie systemów testowych Seica do przeprowadzania testów funkcjonalnych na gotowych pakach baterii, zintegrowanych w pełni zautomatyzowaną linię, która przemieszcza elementy między różnymi stacjami testowymi. 

Innym rozwiązaniem, które zasługuje na wyróżnienie to koncepcja rozproszonego testu flying probe. Koncepcja ta opiera się na integracji wielu systemów tego typu w pełną automatyczną linię, w której każdy system posiada wyspecjalizowaną konfigurację, pozwalającej w najlepszym możliwym stopniu przeprowadzenia części całego testu. Taki podejście gwarantuje najbardziej efektywne podejście do kompleksowych testów zachowując przy tym wysoką wydajność linii oraz redukcję kosztów.

EB: Jak długo trwa współpraca z PB Technik? Czy to dobry partner?

AB: Seica współpracuje z PB Technik od ponad 15 lat, partnerstwo od początku umacniało się z każdym rokiem, potwierdzając doskonałą synergią handlową i techniczną. Zespół PB Technik oferuje wysoki poziom wiedzy technicznej, a przy tym jest również bardzo aktywny w promowaniu naszych rozwiązań poprzez wydarzenia i wystawy w obrębie Polski.

EB: Dlaczego Seica zdecydowała się powierzyć PB Technik terytoria Czech i Słowacji?

AB: To, co powiedziałem wcześniej, skłoniło nas do rozszerzenia naszej współpracy na szerszy obszar, w tym Czechy i Słowację. Mamy duże zaufanie do tego nowego przedsięwzięcia.

EB: Do jakich kluczowych klientów Seica dostarcza swoje rozwiązania i na jakich rynkach?

AB: Seica jest dzisiaj globalnym partnerem konsultingowym, który współpracuje z klientem od fazy projektowej do instalacji systemów. Branża elektroniczna staje się coraz bardziej złożona i zróżnicowana, sektor testowania wymaga konkretnych umiejętności i doświadczenia, musimy umieć słuchać klientów, być bardzo elastyczni i oferować rozwiązania "pod klucz". Seica obsługuje 3 główne grupy klientów działających w różnych sektorach rynkowych: militarno-przemysłowym, przemyśle elektroniki przemysłowej oraz produkcji płyt drukowanych. Wiele z nich to OEM-y w dziedzinie automatyzacji przemysłowej, elektroniki samochodowej, bezpieczeństwa, elektroniki użytkowej, telekomunikacji, transportu, ogrzewania/chłodzenia oraz medycyny.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1