reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© onsemi
Biznes |

Onsemi zwolni 1000 pracowników

Firma Onsemi zapowiedziała, że zwolni około 1000 pracowników. Amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się dostawą półprzewodników argumentuje, że decyzja wynika z chęci usprawnienia działalności przedsiębiorstwa poprzez cięcia kosztów.

We czwartek 13 czerwca 2024 r. Onsemi podjęła pierwsze działania związane z  ogłoszoną wcześniej strategią "Fab Right”.  W wyniku jej wdrożenia pracę straci ok. 1000 pracowników firmy. 

Amerykańska firma zajmująca się dostawą półprzewodników z siedzibą w Scottsdale w Arizonie podjęła decyzję o skonsolidowaniu dziewięciu zakładów. Około 300 pracowników zostanie przeniesionych lub poproszonych o przeniesienie się do innej siedziby spółki. Onsemi spodziewa się, że cały proces zakończy się w roku 2025.

31 grudnia 2023 r. firma opublikowała raport, z którego wynika, że zatrudnia około 30 000 pełnoetatowych pracowników. Amerykańskie przedsiębiorstwo dostarcza chipy, które są montowane w układach napędowych i systemach wspomagania kierowcy - takich jak kamery i czujniki. Chipy Onsemi z węglika krzemu pomagają również zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych.

To nie pierwsze tego typu trzęsienie ziemi w zakładach amerykańskiej spółki. W 2023 r. zarząd Onsemi zwolnił około 1900 pracowników. Wtedy decyzję argumentowano chęcią produkcji jedynie bardziej dochodowych chipów wewnątrz firmy. Natomiast obniżenie kosztów miało nastąpić przez zlecanie produkcji pozostałych podzespółow podmiotom zewnętrznym.

Prognozy przychodów i zysków firmy w drugim kwartale 2024 roku są niższe niż kwietniowe przewidywania analityków. W tym roku akcje spółki spadły o 8,8%.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2