reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© sapeon
Biznes |

Fuzja Rebellions i Sapeon

Południowokoreańskie firmy z branży półprzewodników sztucznej inteligencji, Rebellions i Sapeon Korea, sfinalizowały plany przekształcenia się w jeden podmiot.

Obie firmy są aktywne w prężnie rozwijającej się branży chipów AI. Sapeon Korea została wydzielona z wewnętrznego działu badań i rozwoju SK Telecom w 2016 roku. W 2020 r. wprowadziła na rynek chip AI dla centrów danych, a w ubiegłym roku ujawniła swoją najnowszą ofertę, półprzewodnik AI "X330".

Tymczasem Rebellions to firma produkująca chipy AI bez fabryk, najbardziej znana ze swojego produktu ATOM. W lutym zamknęła serię B o wartości 124 milionów dolarów, pozycjonując się jako tania alternatywa dla gigantów zasiedziałych w przestrzeni chipów AI, takich jak Nvidia, Google, Amazon, Apple i Microsoft.

Rebellions wspólnie z Samsungiem opracowuje swój najnowszy produkt Rebel. Obie firmy wykorzystają układy pamięci o wysokiej przepustowości Samsunga oraz jej 4-nanometrowy proces produkcji chipów.

Fuzja Sapeon i Rebellions powinna zakończyć się w 3 kwartale tego roku. Połączenie firm ma skutkować wzmocnieniem ich pozycji na rynku procesorów neuronowych (NPU). Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2