reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Oregon przeznaczy 36 mln USD na projekty układów scalonych

Północnoamerykański stan Oregon ogłosił, że przeznaczy 336 milionów dolarów na dofinansowanie firm Analog Devices, Lam Research i Siltronic. Pieniądze zostaną przekazane jeszcze w tym miesiącu.

Władze stanu Oregon uchwaliły w zeszłym roku ustawę Oregon CHIPS Act o wartości 240 milionów dolarów, aby zachęcić firmy z branży półprzewodników do inwestowania w tym stanie. Jest to uzupełnienie ustawy CHIPS and Science Act przyjętej przez Kongres i podpisanej przez prezydenta Joe Bidena w 2022 roku.

"Ustawa Oregon CHIPS Act ma kluczowe znaczenie dla utrzymania naszego stanu jako krajowego lidera w branży półprzewodników. Inwestycje te stanowią kolejny kamień milowy i z niecierpliwością czekam na modernizację i ekspansję, które zapewnią zakładom w Oregonie oraz korzyści dla naszej społeczności, ponieważ branża ta nadal dynamicznie się rozwija" - powiedziała gubernator Tina Kotek.

W pierwszej fazie ustawodawcy przyznali Lam Research 22 miliony dolarów na budowę nowego obiektu badawczo-rozwojowego w kampusie Tualatin. Firma Analog przeznaczyła 12 milionów dolarów na rozbudowę swojego zakładu w Beaverton, a firma Siltronic otrzymała 2,2 miliona dolarów na modernizację swojego zakładu w Portland.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2