reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© amazon
Biznes |

Amazon oferuje 230 milionów dolarów dla startupów AI

Amazon poinformował, że zainwestuje 230 milionów dolarów w postaci kredytów Amazon Web Service (AWS) w startupy zajmujące się sztuczną inteligencją.

Firma Amazon zapewni bezpłatny dostęp do mocy obliczeniowej, różnorodnych modeli sztucznej inteligencji i infrastruktury, jeśli startupy zbudują się swoje firmy na AWS. Amerykański gigant twierdzi, że zaoferował już miliard dolarów kredytów dla startupów w tym roku.

"Będą w stanie bardzo szybko wprowadzać kolejne zmiany i rozwijać się w razie potrzeby. Ostatecznie, gdy uda im się trafić w dziesiątkę, będą mogli podwoić skalę z zachowaniem bezpieczeństwa, odpowiedzialności i spójności" - powiedział Matt Wood, wiceprezes ds. produktów AI w AWS.

Wcześniej w tym roku Amazon udostępnił kredyty w chmurze, aby umożliwić korzystanie z rozwiązań takich dostawców jak Anthropic, Meta, Mistral AI i Cohere. Firma dąży do spopularyzowania swojej platformy AI i zwiększeniu udziałów w rynku.

Zapotrzebowanie na sztuczną inteligencję zwiększyło wykorzystanie usług w chmurze, przyczyniając się do przyspieszonego wzrostu liczby jej dostawców. Przychody AWS wzrosły w pierwszym kwartale o 17% do 9,42 miliardów dolarów, znacznie przekraczając oczekiwania analityków.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1