reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Audi AG
Przemysł elektroniczny |

Audi zainwestuje miliard euro w Meksyku

Niemiecki producent samochodów Audi zainwestuje miliard euro w projekt pojazdów elektrycznych w meksykańskim stanie Puebla, powiedział gubernator stanu Sergio Salomon. Inwestycja stworzy 500 nowych miejsc pracy.

Prezes Audi Mexico Tarek Mashhour i gubernator stanu Puebla Sergio Salomon dążą do uczynienia z tego stanu centrum pojazdów elektrycznych.

"Zaufanie inwestorów do Meksyku zostało wzmocnione, ponieważ istnieje pewność, że nasz kraj rozwija się gospodarczo" - przekazał gubernator Salomon na platformie X(Twitter).

Jego post pojawił się kilka godzin po tym, jak prezydent-elekt Meksyku Claudia Sheinbaum próbowała uspokoić obawy inwestorów dotyczące proponowanej reformy sądownictwa. Polityk obiecała, że kraj utrzyma praworządność. Jednak plan reform, które są niezbędne do uzdrowienia sytuacji w kraju, ma być kontynuowany.

“Audi Mexico rozpoczęło już instalację infrastruktury i sprzętu niezbędnego do produkcji samochodu z akumulatorem "e-tron" lub w pełni elektrycznym” - podało Audi w swoim oświadczeniu.

Audi, które należy do grupy Volkswagen, posiada już jedną fabrykę w Meksyku w mieście Puebla San Jose Chiapa. W zakładzie zatrudnionych jest 5000 pracowników. Nowa inwestycja ma zapewnić 500 nowych etatów.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2