reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hellas Sat via Linkedin
Biznes |

Polski Thorium Space z kluczową współpracą z greckim Hellas Sat

Polska firma Thorum Space i grecko-cypryjskie przedsiębiorstwo Hellas Sat podpisały wzajemne porozumienie dotyczące “rozwoju i budowy elastycznego, w pełni cyfrowo definiowalnego systemu telekomunikacyjnego w paśmie Ku/Ka (Satellite Communication Flexible Payload), umieszczonego na nowej misji satelitarnej Hellas Sat”.

Partnerstwo otwiera możliwość wspólnej pracy nad ofertą usług bezpiecznej łączności satelitarnej dla rządów i ministerstw obrony Polski i Grecji. Stanie się to możliwe dzięki współdzieleniu zasobów na najnowszym satelicie. Oraz przez umożliwienie dostępu do satelit Hellas Sat orbitujących już wokół planetu Ziemi.

Podpisanie memorandum (MoU) odbyło się w poniedziałek 10 czerwca siedzibie Hellas Sat w Atenach. Umowę parafowali Paweł Rymaszewski, Prezesa Zarządu Thorium Space S.A. i Christodoulos Protopapas, CEO firmy Hellas Sat.

”Współpraca w ramach MoU to niezbędny krok do realizacji nowej misji satelitarnej Hellas Sat, gdzie Thorium zaprojektuje i wykona najnowszej generacji payload telekomunikacyjny. Dostarczymy kompletny flexible payload do nowego satelity Hella Sat, który będzie pracował jednocześnie w paśmie Ku i Ka, co jest unikatowe nie tylko na rynku europejskim, ale także światowym” - poinformował Paweł Rymaszewski, Prezes Zarządu Thorium Space S.A.

Ustalony zakres współpracy obu firm to: “rozwój i budowa elastycznego, w pełni cyfrowo definiowalnego systemu telekomunikacyjnego pracującego w paśmie Ku/Ka (payloadu)  przez Thorium Space dla nowej misji satelity geostacjonarnego Hellas Sat wraz z integracją dodatkowego payloadu do łączności optycznej (laserowej) w jeden system telekomunikacyjny” - czytamy w komunikacie prasowym.

Thorium Space S.A. to firma z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej. Polacy projektują nowatorskie rozwiązania technologiczne w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych, mających zastosowanie w branży kosmicznej i obronności. 

”To bez wątpienia nasze największe dotychczasowe osiągniecie w zakresie współpracy komercyjnej z partnerem międzynarodowym oraz spektakularny i historyczny sukces spółki, przez co Thorium staje na równi w szeregi z największymi światowymi graczami rynku Space oraz staje się najważniejszą spółką kosmiczną w historii Polski. Czekałem i pracowałem na ten moment 25 lat” - dodał Paweł Rymaszewski.

Założona w 2001 roku firma Hellas Sat jest wiodącym operatorem oraz dostawcą rozwiązań komunikacji satelitarnej, działającym z pozycji orbitalnej 39° East oraz 10°West z trzema satelitami i dwoma teleportami w Grecji oraz na Cyprze. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania satelitarne, zaspokajając szeroki zakres potrzeb komunikacyjnych.

”Cieszymy się, że możemy ogłosić podpisanie porozumienia o współpracy (MoU) z Thorium Space, strategicznego partnerstwa, które podkreśla dążenie Hellas Sat do innowacyjności i doskonałości w komunikacji satelitarnej, a także nasze starania mające na celu budowanie współpracy z wiodącymi partnerami i sojusznikami w zakresie zwiększania zdolności Hellas Sat do skutecznego zaspokajania rosnących potrzeb odbiorców w zakresie łączności” - skomentował Christodoulos Protopapas, CEO Hellas Sat.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2