reklama
reklama
reklama
reklama
© Sharp
Biznes |

Sharp przekształci fabrykę telewizorów w centrum danych AI

Baza produkcyjna Sharp w Sakai w prefekturze Osaka, niegdyś najbardziej zaawansowana na świecie fabryka dużych paneli telewizyjnych LCD, zostanie przekształcona w centrum danych do obsługi olbrzymich ilości danych dla aplikacji sztucznej inteligencji.

Walcząc o rentowność swojego biznesu związanego z produkcją telewizorów, Sharp ogłosił, że kończy produkcję w fabryce Sakai we wrześniu. SoftBank ogłosił, że osiągnął porozumienie z Sharp w sprawie budowy centrum danych sztucznej inteligencji na terenie fabryki.

Według SoftBank, nowe centrum danych zajmie 440 000 metrów kwadratowych, czyli około 60% powierzchni zakładu w Sakai. Nowy obiekt będzie na dużą skalę wspierał generatywną AI SoftBank i inne firmy związane ze sztuczną inteligencją. Firma planuje również świadczyć usługi centrów danych różnym przedsiębiorstwom, szkołom wyższym i instytucjom badawczym.

Firma planuje rozpocząć przebudowę jesienią i uruchomić centrum danych w przyszłym roku. SoftBank chce współpracować z Sharp w zakresie przedsięwzięć związanych ze sztuczną inteligencją.

Projekty centrów danych AI stanowią ważny punkt zwrotny dla fabryki Sharp w Sakai, która została założona w 2009 roku. Firma Sharp zainwestowała około 430 miliardów jenów w stworzenie najnowocześniejszego zakładu produkującego panele LCD.

W 2016 r. borykająca się z trudnościami firma Sharp została przejęta przez tajwański Hon Hai Precision Industry, co miało na celu uzdrowienie jej biznesu LCD. Jednak po odnotowaniu ogromnych strat przez dwa kolejne lata, Sharp ogłosił w zeszłym miesiącu, że zaprzestanie produkcji paneli do telewizorów LCD.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1