reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Biznes |

Intel wstrzymuje budowę wartej 25 mld USD fabryki w Izraelu

Intel wstrzymuje plany budowy fabryki w Izraelu. Projekt jest warty 25 miliardów dolarów - podał w poniedziałek portal finansowy Calcalist. Amerykański gigant nie potwierdził ani nie zaprzeczył tym doniesieniom.

Amerykańska firma, zapytana przez dziennikarzy na temat ich ustaleń powołała się na potrzebę dostosowania dużych projektów do zmieniających się harmonogramów. Tym samym Intel nie odniósł się bezpośrednio do pytań o wstrzymanie projektu.

„Izrael nadal jest jednym z naszych kluczowych globalnych zakładów produkcyjnych i badawczo-rozwojowych. Pozostajemy w pełni zaangażowani w tym regionie. Zarządzanie projektami na dużą skalę, zwłaszcza w naszej branży, często wymaga dostosowania się do zmieniających się harmonogramów. Nasze decyzje opierają się na warunkach biznesowych, dynamice rynku i odpowiedzialnym zarządzaniu kapitałem" - oświadczył Intel.

W grudniu 2023 roku rząd Izraela przyznał amerykańskiemu gigantowy technologicznemu dotację w wysokości 3,2 miliarda dolarów na budowę wartej 25 miliardów fabryki chipów w południowym Izraelu.

Intel posiada cztery zakłady rozwojowe i produkcyjne w Izraelu, w tym zakład produkcyjny w Kiryat Gat o nazwie Fab 28. Firma zatrudnia w Izraelu prawie 12 000 osób.Nowa fabryka ma nosić nazwę “ Fab 38”. Pierwotnie planowano, że zostanie otwarta w 2028 roku i będzie działać do 2035 roku. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2