reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© samsung
Biznes |

Rynek chipów Micro LED może osiągnąć wartość 580 mln USD do 2028 r.

Według nowego raportu TrendForce, zapotrzebowanie na chipy Micro LED może osiągnąć niebotyczny poziom jeszcze w tej dekadzie. Wszystko przez kolejne innowacje technologiczne i ciągłe zapotrzebowanie ze strony branż takich jak technologie ubieralne i motoryzacja.

Raport TrendForce ”2024 Micro LED raport dotyczący trendów rynkowych i analizy kosztów” szacuje, że wartość rynku chipów Micro LED wyniesie 580 milionów dolarów do 2028 roku przy skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu (CAGR) na poziomie 84%.

Firma analityczna twierdzi, że nowe technologie będą napędzać wzrost zapotrzebowania. Przytoczono przykłady nowych metod testowania elektrycznego, które koncentrują się na precyzyjnych sondach i testach bezdotykowych. Postępy te nie tylko prowadzą do rozwoju testów elektrycznych, ale także stwarzają znaczące możliwości biznesowe dla producentów sprzętu.

W obszarze urządzeń do noszenia, Micro LED doskonale nadaje się do zastosowań związanych z rozpoznawaniem wysokiej jasności, w każdych warunkach pogodowych i w każdej scenerii. Szybki rozwój narzędzi wspomaganych sztuczną inteligencją ma również napędzać popyt na okulary AR z wyświetlaczami Micro LED w ciągu najbliższych dwóch lat.

W sektorze motoryzacyjnym technologia Micro LED jest ceniona za jasność, kontrast, szeroką gamę kolorów, szybką reakcję i przydatność do inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych o unikalnych kształtach, krzywiznach, elastyczności i sprzężeniu zwrotnym. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1