reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Cars
Przemysł elektroniczny |

Volvo przeniesie produkcję aut elektrycznych z Chin do Belgii?

Szwedzki koncern motoryzacyjny Volvo Cars rozpoczęło przenoszenie produkcji pojazdów elektrycznych produkowanych w Chinach do Belgii. Decyzja jest podyktowana oczekiwaniami Unii Europejskiej, która będzie dążyć do zahamowania importu dotowanego przez Pekin - podała gazeta Times.

Volvo, którego większościowym udziałowcem jest chińska firma Geely, rozważa wstrzymanie sprzedaży produkowanych w Chinach pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynek europejski w przypadku wprowadzenia ceł. Taką informację podała gazeta Times, powołując się na informatorów z Volvo, którzy chcieli zachować anonimowość.

Przeniesienie produkcji modeli Volvo EX30 i EX90 z Chin do Belgii ma wyeliminować problem związany z ewentualnym narzuceniem ceł przez UE. Firma twierdzi, że nie chce wstrzymywać sprzedaży pojazdów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach.

Produkcja niektórych modeli Volvo przeznaczonych dla Wielkiej Brytanii może również zostać przeniesiona do Belgii. Komisja Europejska wszczęła w zeszłym roku dochodzenie w sprawie tego, czy całkowicie elektryczne samochody produkowane w Chinach otrzymują dotacje, które zakłócają konkurencję i uzasadniają dodatkowe cła.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1