reklama
reklama
reklama
reklama
© DoITInPoland
Biznes |

Przełomowy moment dla polskiej QNA Technology

QNA Technology S.A. to polskie przedsiębiorstwo, pionier w zakresie technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie. Firma podpisała list intencyjny z jednym z liderów z sektora inżynierii materiałowej ze Stanów Zjednoczonych.

List intencyjny podpisany między polskim przedsiębiorstwem QNA Technology a (na ten moment jeszcze anonimowym) amerykańskim klientem, określił cele i oraz ewentualny podział obowiązków przy planowanej współpracy. Wiadomo, że kontrahent z USA jest zaangażowany m.in. w produkcję wyświetlaczy. 

Obie firmy współpracują już razem od półtora roku. Rozwiązania firmy QNA Technology, która dostarczyła już cztery zamówienia w postaci niebieskich kropek kwantowych i niebieskich tuszów kwantowych, spodobały się Amerykanom na tyle, że teraz zdecydowali się na rozszerzenie zakresu współpracy.

"Porozumienie potwierdza dotychczasowe zadowolenie klienta z jakości naszych materiałów oraz szybkiego postępu, jakiego dokonaliśmy w ich optymalizacji pod jego potrzeby technologiczne. Porozumienie jest także wyrazem pozytywnej oceny zdolności naszej technologii do jej komercjalizacji w celu zaspokojenia produkcyjnych potrzeb naszego klienta w przyszłości. Warto dodać, że przyczynkiem do podpisania tego porozumienia była także wizyta w siedzibie QNA przedstawicieli firmy z USA w drugiej połowie zeszłego roku. Głównym obszarem wykorzystania naszych materiałów po stronie klienta jest opracowanie prototypu wyświetlacza w technologii microLED. Jeśli prototyp spełni oczekiwania technologiczne klienta i potencjalnych nabywców, spodziewane jest podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy naszego materiału. Potencjalna współpraca w takiej formie może istotnie wzmocnić wyniki finansowe w kolejnych kwartałach i umocnić pozycję rynkową spółki w dłuższym terminie” – powiedział Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A.

W liście intencyjnym obie firmy zobowiązują się do dalszej współpracy dotyczącej niebieskich kropek kwantowych. Polska firma zobowiązała się też do budowy potencjału produkcyjnego - czyli zabezpieczenia ewentualnych dostaw dla nowego kontrahenta.

QNA Technolody jest jedną z czterech na świecie i jedyną w Europie, która zajmują się rozwiązaniami na bazie technologii niebieskich kropek kwantowych. Polacy współpracują już w tym zakresie z Japończykami. Nic dziwnego, że dostrzegł ich też jeden z amerykańskich gigantów.

“Jesteśmy jednym z pionierów technologii syntezy niebieskich kropek kwantowych. W Europie nie ma firmy komercjalizującej niebieskie kropki kwantowe, a na świecie są poza nami jedynie trzy firmy (Nanosys, Samsung i chiński Mesolight) pracujące nad podobnym rozwiązaniem. Widzimy również ogromny potencjał na rynku azjatyckim. W lutym tego roku podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z firmą New Metals & Chemicals Corporation Ltd z siedzibą w Japonii. Za ich pośrednictwem sprzedaliśmy już niebieskie kropki kwantowe w postaci koloidalnego roztworu do jednego z naszych japońskich klientów oraz dostarczyliśmy nasze materiały do badań dla naszego partnera branżowego. Ponadto na początku czerwca 2024 roku zostało zaakceptowane przez nas kolejne (piąte już dla tego klienta) zamówienie na zakup niebieskich kropek kwantowych złożone przez lokalnego 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1