reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Biznes |

Umowa pomiędzy Saab a Polską wchodzi w życie

Szwedzki koncern zbrojeniowy Saab poinformował o spełnieniu wszystkich warunków umowy podpisanej z polską Agencją Uzbrojenia. Firma zaksięgowała zamówienie o wartości około 12,9 mld SEK.

Umowa na dostawę wielozadaniowych granatników Carl-Gustaf M4, amunicji i sprzętu szkoleniowego została podpisana 4 marca 2024 roku. 7 czerwca Saab poinformował w komunikacie prasowym o spełnieniu wszystkich warunków ujętych w kontrakcie i zaksięgowaniu złożonego przez Polskę zamówienia.

Umowa dotyczy dostaw przeszło 6 tys. dział bezodrzutowych kalibru 84 mm Carl-Gustaf M4 wraz z celownikami FCD558 i kilkuset tysięcy sztuk amunicji: przeciwpancernej, odłamkowo-burzącej, przeciwpancerno-odłamkowej, burzącej, wielofunkcyjnej, dymnej, oświetlającej, szkoleniowej, treningowej i ćwiczebnej.

Wraz z zamówionymi granatnikami Siły Zbrojne RP otrzymają również dokumentację techniczną, pakiet logistyczny z częściami zamiennymi i specjalistycznymi narzędziami oraz pakiet szkoleniowy, w skład którego wchodzą: symulatory, szkolenia z zakresu użytkowania, serwisowania, obsługiwania i napraw granatników oraz użytkowania amunicji.

Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca 2027 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1