reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Cars
Biznes |

Volvo rozpoczyna produkcję elektrycznego SUV-a EX90

Fabryka Volvo Cars zlokalizowana nieopodal Charleston w Południowej Karolinie rozpoczęła produkcję nowego flagowego SUV-a z napędem elektrycznym. Pierwsze dostawy do klientów zaplanowano na drugą połowę bieżącego roku.

Model Volvo EX90 nie tylko rozszerza portfolio w pełni elektrycznych samochodów firmy, ale jest także pierwszym samochodem Volvo napędzanym technologią Core Computing. Czyli  taką, która według Volvo zapewnia nową erę bezpieczeństwa samochodów.

Zakład produkcyjny Volvo Cars w Stanach Zjednoczonych został otwarty latem 2018 roku pod Charleston. Aktualnie w fabryce produkowane są modele EX90 i S60 sedan. Moce przerobowe Charleston pozwalają na produkcję nawet 150 000 samochodów rocznie.

W minionych latach Volvo poczyniło szeregu inwestycji w zakład w Południowej Karolinie. Warsztat blacharski i lakiernia zostały odnowione i rozbudowane. Fabryka ma również najnowocześniejszą linię do produkcji akumulatorów.

Model EX90 bazuje na technologii Volvo Cars EV nowej generacji, z całkowicie elektrycznym zasięgiem do 600 km. Według szwedzkiej firmy model EX90 został zaprojektowany jako najbezpieczniejszy samochód Volvo do tej pory. Auto napędzane jest technologią bezpieczeństwa pasywnego i aktywnego nowej generacji. Samochód wyposażony jest w oprogramowanie oparte na szerokim zestawie czujników.

EX90 jest wyposażony w rozbudowany system podstawowy, który jest zawsze online i może być ulepszany w miarę upływu czasu poprzez aktualizacje oprogramowania.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1