reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ZeroPoint Technologies
Analizy |

Supermicro chce o 15% zwiększyć udział w rynku do 2025 r.

Charles Liang, prezes i dyrektor generalny firmy Supermicro, giganta serwerów AI, wygłosił przemówienie na targach COMPUTEX. Podkreślił sukcesywne zwiększanie udziałów, przez zarządzaną przez niego firmę, na rynku bezpośredniego chłodzenia serwerów cieczą (DLC). Liang planuje zdobyć 15% udziału w rynku nowych centrów danych do przyszłego roku - donosi TrendForce.

Liang podkreślił w przemówieniu, że w ciągu ostatnich 30 lat udział firmy Supermicro na rynku rozwiązań DLC wynosiło mniej niż 1%. Zauważył, że w związku z porównywalnym w tej chwili kosztem do technologii chłodzenia serwerów powietrzem. Oraz przy większej energooszczędności, coraz więcej producentów zaczyna stosować rozwiązania, które oferuje jego firma. 

Szacuje się, że aktualnie Supermicro dostarcza około 1000 szaf chłodzonych cieczą miesięcznie. Celem firmy jest zdobycie 15% udziałów w rynku nowych centrów danych w przyszłym roku.

Założona we wrześniu 1993 roku firma zatrudnia aktualnie ponad 4000 pracowników na całym świecie. Głównym priorytetem amerykańskiego przedsiębiorstwa jest ekspansja na Tajwanie. W najbliższej przyszłości firma chce zrealizować swoje plany budowy nowego ośrodka w Tajpej.

Prezes Liang podczas przemówienia zwrócił uwagę, że sztuczna inteligencja w zawrotnym tempie zmienia świat. Dzięki współpracy Supermicro z NVIDIĄ firma stała się jednym z wiodących dostawców systemów AI. 

Podkreślając silną więź obu współpracujących przedsiębiorstw, Liang zaprosił na scenę dyrektora generalnego NVIDIA, Jensena Huanga. Obaj pokazali nowe chłodzone cieczą szafy serwerowe. Wspomnieli też o aspekcie ekonomicznym - znacznemu obniżeniu kosztów utrzymania centrów danych chłodzonych technologią Supermicro.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1