reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka
Przemysł elektroniczny |

Ekoenergetyka podwaja prędkość produkcji

Zielonogórska spółka, która regularnie umacnia swoją europejską pozycję, ogłosiła otwarcie nowej lini produkcyjnej. Dzięki inwestycji Ekoenergetyka podwoi prędkość produkcji i jednocześnie poprawi jakość oraz wydajność urządzeń.

W środę Ekoenergetyka zainaugurowała nową linię produkcyjną, która może produkować do 50 ładowarek na każdej ośmiogodzinnej zmianie. Jak zaznaczono w komunikacie, liczba ta wzrośnie do 90 sztuk na początku 2025 roku. Firma planuje dalszą automatyzację linii w przyszłym roku, wprowadzając roboty przemysłowe do niektórych elementów procesu produkcyjnego. 

Przedsięwzięcie to jest częścią strategicznego planu firmy, mającego na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych, podwojenie sprzedaży i zaspokojenie rosnącego popytu. 

Nowa linia montażowa ma pomóc Ekoenergetyce odpowiedzieć na utrzymujący się silny popyt na ładowarki związany z rozwojem e-mobilności, a także rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które określa minimalne wymagania dotyczące dostępności publicznie dostępnej infrastruktury ładowania. 

Ekoenergetyka podkreśla, że po zdobyciu 20% udziału w rynku miejskich stacji ładowania autobusów w Europie, chce skupić się na rynku ładowania pojazdów elektrycznych należących do osób prywatnych oraz na potrzeby elektrycznych samochodów ciężarowych. 

„Nowa linia montażowa pokazuje nasze zaangażowanie w ciągłe udoskonalanie produktów, ponieważ odpowiadamy na zmieniające się potrzeby tego rosnącego rynku” – powiedział Współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyki Bartosz Kubik w komunikacie prasowym. „Nasz nowy obiekt jest kluczowym krokiem w odchodzeniu od montażu stanowiskowego. Poprawi on wydajność poprzez zwiększenie szybkości, zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędów oraz szybsze i tańsze ich korygowanie.”

Ekoenergetyka podaje w komunikacie, że planuje dalsze udoskonalanie nowej linii, w tym poprzez wprowadzenie Systemu Realizacji Produkcji oraz systemu andon, który wykrywa problemy jakościowe i procesowe. Zdaniem firmy nowe systemy cyfrowe od dostawcy automatyki przemysłowej Raion poprawią precyzję i jakość.

Warto podkreślić, że polska firma nabrała rozpędu w zeszłym roku. Tylko w 2023 roku Ekoenergetyka podpisała kontrakty na dostawę urządzeń dla operatorów punktów ładowania (CPO), w tym z portugalskim Powerdot, który oferuje ponad 3500 punktów ładowania w Europie; Ionity, należącym do producentów samochodów Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia i Porsche; oraz PKN Orlen.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1