reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nio
Biznes |

Nio zbuduje trzecią fabrykę w Chinach

Nio, chiński producent pojazdów elektrycznych, otrzymał zgodę na budowę trzeciej fabryki w Chinach. Nowy obiekt zwiększy całkowitą zatwierdzoną zdolność produkcyjną firmy do 1 mln samochodów rocznie - podaje Reuters.

Nio, ósmy pod kątem sprzedaży producent pojazdów elektrycznych w Chinach, rozpoczął budowę swojego trzeciego zakładu produkcyjnego. Fabryka z rocznymi zdolnościami produkcyjnymi na poziomie 600 tys. sztuk nosi nazwę F3 i powstaje w Huainan we wschodniej prowincji Anhui.

Według informacji przekazanych przez Reuters, produkcja w zakładzie F3 ma się skupić wokół nowej marki samochodów Nio - Onvo, które zadebiutowały na rynku w maju, wraz z prezentacją modelu SUV-a Onvo L60.

Onvo to przystępna cenowo marka samochodów elektrycznych, będąca efektem starań Nio ukierunkowanych na poszerzenie bazy klientów i wzrost sprzedaży tańszych modeli. Jest to odpowiedź na silną konkurencyjność na chińskim rynku samochodowym, która zmusiła firmę do redukcji zatrudnienia i odroczenia długoterminowych projektów.

Informacje przekazane przez agencję Reuters pochodzą z anonimowego źródła. Nio poinformowało agencję, że zdolność produkcyjna F3 wyniesie 100 tys. sztuk na jedną zmianę. Firma nie potwierdziła jednak, czy wydajność fabryki zostanie zwiększona do 600 tys. jednostek, a Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych oraz Narodowa Komisja Rozwoju i Reform nie odpowiedziały na prośby o komentarz.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1