reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla
Przemysł elektroniczny |

Tesla wyda w tym roku 3-4 mld USD na sprzęt Nvidii?

Prawdopodobnie w tym roku Tesla przeznaczy od 3 do 4 miliardów USD na zakup chipów firmy Nvidia, otwierając w tym roku nową kartę sprzętową, poinformował Elon Musk we wtorkowym poście na X.

Musk poinformował również, że około połowa wydatków kapitałowych związanych ze sztuczną inteligencją, czyli sięgających 10 miliardów USD, to wydatki wewnętrzne.

„W przypadku budowy superklastrów szkoleniowych AI, sprzęt NVidia (sic) stanowi około 2/3 kosztów” – napisał amerykański przedsiębiorca na X.

We wtorek prezes Tesli miał również poinformować Nvidię, aby priorytetowo traktowała dostawy procesorów AI do jego firm X i xAI, a nie do producenta pojazdów elektrycznych.

Agencja Reutera podkreśla natomiast, że ogłoszenie ma miejsce tuż przed kluczowym głosowaniem akcjonariuszy Tesli nad planowanymi pakietami wynagrodzeń.

Warto dodać, że w kwietniu Tesla podtrzymała swoją prognozę wydatków kapitałowych w wysokości ponad 10 miliardów USD na ten rok. Amerykańska firma ujawniła również, że spodziewa się, iż w kolejnych latach capex będzie co roku wynosił od 8 do 10 miliardów USD.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1