reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson
Biznes |

Koniec kontroli w firmie Ericsson

Szwedzka firma telekomunikacyjna Ericsson poinformowała, że czteroletni program audytu przestrzegania przez firmę amerykańskiej ustawy antykorupcyjnej został oficjalnie zakończony.

Niezależny podmiot monitorujący przestrzeganie przepisów został powołany przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) w czerwcu 2020 r. w związku z odroczoną umową prokuratorską (DPA) firmy Ericsson z 2019 r. w celu rozwiązania kwestii wcześniejszych naruszeń ustawy o zagranicznych praktykach korupcyjnych (FCPA).

Rolą niezależnego monitora zgodności w ciągu ostatnich czterech lat było kompleksowe sprawdzenie, ocena i przetestowanie wszystkich aspektów globalnego programu zgodności z przepisami antykorupcyjnymi i kontroli wewnętrznych firmy.

W dniu 28 marca 2024 r. Monitor zaświadczył DOJ, że program zgodności z przepisami antykorupcyjnymi firmy Ericsson spełnił wymagania i działa skutecznie.

„To ważny kamień milowy na naszej drodze do ulepszenia naszej organizacji. W ciągu ostatnich czterech lat wdrożyliśmy ważne wymagania i procesy dotyczące zgodności. Nasze zobowiązanie do uczciwości jest solidne i nie tolerujemy korupcji, oszustw ani innych wykroczeń” – powiedział Börje Ekholm, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, w komunikacie prasowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1