reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nordes EMS
Biznes |

Nordes EMS umacnia swoją pozycję

W 2023 roku Anna Żurek-Kasiewicz, Dyrektor ds. Marketingu w Nordes, zapowiedziała w rozmowie z Evertiqiem, że Nordes będzie dążył do stabilnego wzrostu, efektywności i innowacji, aby zwiększyć swoją konkurencyjność i zyski na rynku europejskim. Słowa te znajdują odzwierciedlenie w najnowszej informacji prasowej — na przełomie kwietnia i maja we wrocławskiej spółce odbył się cykl audytów nadzoru zintegrowanego systemu zarządzania, opartego na dwóch standardach: PN-EN ISO 9001 (Systemy zarządzania jakością) oraz PN-EN ISO 13485 (Systemy zarządzania jakością dla wyrobów medycznych). W planach są kolejne audyty i certyfikaty.

Przeprowadzone niedawno audyty potwierdziły działanie na zgodność z powyższymi normami oraz wewnętrznymi regulacjami. Tym samym Nordes uzyskał kolejne certyfikaty. Wrocławska spółka podkreśla w komunikacie prasowym, że ostatni rok był rekordowy pod względem ilości audytów drugiej strony w spółce. 

„Identyfikacja i zarządzanie procesami, jak również ich powiązaniami, z uwzględnieniem ryzyka i szans oraz ciągłe doskonalenie, pozwalają nam osiągać zamierzone wyniki, zgodne ze strategicznymi celami firmy” — mówi Sylwia Piątkowska, Pełnomocnik ds. SZJ/Kierownik działu administracji w Nordes EMS, w komunikacie prasowym. 

Nordes EMS uważa, że w dobie globalnych zmian i rosnącej troski o środowisko, zrównoważony rozwój zyskał na znaczeniu. Dlatego też zdaniem firmy to, co kiedyś było opcjonalne, dziś jest kluczowym wymogiem dla firm na całym świecie. W bogatym portfolio polskiego gracza na rynku europejskim nie mogło więc zabraknąć systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001.

„ISO 14001 pomoże nam zachować zgodność z regulacjami środowiskowymi i innymi wymogami prawnymi, a także identyfikować i zarządzać potencjalnymi zagrożeniami środowiskowymi, zachęcając do wdrażania działań zapobiegawczych” – wyjaśnia Sylwia Piątkowska. 

We Wrocławiu Nordes EMS przygotowuje się również do wdrożenia standardu ISO 45001 dotyczącego systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest zapewnienie bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy oraz zapobieganie urazom i dolegliwościom zdrowotnym.

„Jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz osób współpracujących z nami. Obejmuje to promowanie i ochronę zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego” – podkreśla w komunikacie Sylwia Piątkowska. „Eliminowanie zagrożeń i minimalizowanie ryzyka BHP poprzez skuteczne środki zapobiegawcze i ochronne jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa oraz ciągłości działania przedsiębiorstwa.” 

Równocześnie firma informuje, że zaplanowała certyfikację systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001 i BHP – ISO 45001 na III kwartał bieżącego roku. Nordes EMS zaznacza, że dzięki wdrożeniu dodatkowych, nowych systemów zarządzania jakością, może zabezpieczyć się przed ryzykiem uszczerbku na reputacji oraz uniknąć wysokich kar finansowych. 

„Działania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz zapewnienie bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy, często przekładają się na lepszą efektywność i skuteczność działania, mniejszą ilość odpadów oraz bardziej racjonalne wykorzystanie zasobów” – dodaje Sylwia Piątkowska. „Prezentując nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska i zdrowia pracowników, przyciągamy bardziej świadomych ekologicznie klientów, jak również współpracowników.” 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1