reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© STMicroelectronics
Przemysł elektroniczny |

Włochy: 2 mld euro wsparcia dla STMicroelectronics

Jeden z największych europejskich producentów chipów, STMicroelectronics, zbuduje nowy zakład produkcyjny SiC 200 mm w Katanii na Sycylii. Zakład będzie produkował półprzewodniki SiC dla urządzeń i modułów mocy.

STMicroelectronics zainwestuje 5 mld euro w projekt, który ma być pierwszym w pełni zintegrowanym pionowo zakładem produkcyjnym do masowej produkcji SiC w jednym miejscu. Nowy zakład ma rozpocząć produkcję w 2026 r., a pełne moce produkcyjne mają zostać osiągnięte do 2033 r.

Włoski rząd przeznaczy na ten projekt 2 mld euro w ramach programu EU Chips Act. Komisja Europejska zatwierdziła dotację rządową i stwierdziła, że pomoc państwa jest odpowiednia, aby zapewnić odporność europejskiego łańcucha dostaw półprzewodników i przełożyć się na pozytywne skutki dla regionalnego przemysłu chipowego.

STMicroelectronics jest jednym z wiodących europejskich producentów chipów. Firma z siedzibą w Genewie, która do swoich klientów zalicza Teslę, BMW i Renault, twierdzi, że nowy zakład będzie wykorzystywany do produkcji urządzeń i modułów mocy, a także do testowania i pakowania, co jest częścią jej planu zintegrowanych możliwości w zakresie węglika krzemu, od badań i rozwoju po produkcję, od podłoża po moduł w jednym miejscu. Zakład będzie skierowany do klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej, którzy przechodzą na elektryfikację i wyższą efektywność energetyczną.

„W pełni zintegrowane możliwości odblokowane przez Silicon Carbide Campus w Katanii znacząco przyczynią się do wiodącej pozycji ST w zakresie technologii SiC dla klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej w kolejnych dekadach” – powiedział Jean-Marc Chery, prezes i dyrektor generalny STMicroelectronics. „Skala i synergie wynikające z tego projektu umożliwią nam lepsze wprowadzanie innowacji dzięki zdolnościom produkcyjnym na dużą skalę, z korzyścią dla naszych europejskich i globalnych klientów, którzy przechodzą na elektryfikację i poszukują bardziej energooszczędnych rozwiązań, aby osiągnąć swoje cele w zakresie dekarbonizacji”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2